Shopping Cart

Tooted puuduvad

Furo ja kümblustünnid

Jaapanlaste jaoks on saunaskäimine rahvuslik traditsioon, mis pärineb juba 6.sajandist. Seal pole saunatamine ainult hügieeniprotseduur, vaid ka mõtete vahetamise ning tehingute sõlmimise koht....
kümblustünnid - saunale.ee

Jaapanlaste jaoks on saunaskäimine rahvuslik traditsioon, mis pärineb juba 6.sajandist. Seal pole saunatamine ainult hügieeniprotseduur, vaid ka mõtete vahetamise ning tehingute sõlmimise koht. Kodustes tingimustes on jaapanlaste saunaks ehk furoks puiduga vooderatud metallist tünn, mis täidetakse kuuma veega (40-42°C) ja seejärel istutakse tünnis kaua süda lustib. Lisaks Furole on Jaapanis levinud veel üks iselaadi kümblusvorm – laastukümblus. Selleks kasutatakse kõrkjalaaste, segatuna kuni kuuekümne raviomadustega lõhnataimedega. Segu asetatakse spetsiaalsele lavale või vaati ning kuumutatakse 60°C kraadini. Kümbleja kaevub üleni laastudesse ning asub higistama. Seansi pikkuseks on tavaliselt 15-20min.

Furo järeltulija

Meie piirkonnas on populaarsust kogumas kümblustünnid, mis enda olemuselt on Furo järeltulijateks. Kümblustünn loob suurepärase võimaluse koos pere või sõpradega nautida kvaliteetaega ning seda saab kasutada aastaringselt. Nii on võimalik nautida lõputult tähistaevast kui ka talvel karge ilmaga saada eriline kogemus. Soe vesi aitab maandada stressi ning turgutab keha füsioloogiat.

Lisavarustus

Kümblustünnide valik on mitmekesine. Valikus on erikujulised ja erineva suurusega (mahutavus 3-8 inimest) kümblustünnid, värvivalik, võimalus ehitada soovi korral kümblustünn terrassi sisse ning juurde saab soetada lisavarustust, mis teevad kümblemise huvitavamaks, aga ka mugavamaks. Näiteks saab lisada valgustust, mulli-ja stereosüsteemi, topsialuseid, sädemepüüdja, kaane, mõla, jalavanni jms. Kui enamus lisad on pigem toreduslikud, siis kümblustünni kaas on hädavajalik. Tänu kaanele soojeneb tünnis vesi kiiremini ja suletud kaanega kümblustünni vette ei satu keskkonnast tulenevat prahti (nt lendlevad taimeosakesed, putukad jms). Ka jalavann aitab ära hoida vee kiiret roiskumist, sest vahetult enne kümblustünni kasutamist saab jalad mugavalt ära loputada. Eriti oluline on see näiteks siis, kui kümblustünni jõudmiseks tuleb läbida looduslik pinnas, mille pisikesed osakesed satuvad kergelt jalgadel ja varvaste vahele.


Allikad:

  • Balode, Gita (2005). Tervistav saun. Tänapäev.
  • Foto canva.com

KÜMBLUSTÜNNID