Shopping Cart

No products in the cart.

Revolutsiooniline lahendus kõrvetavale leilile!

Saunum on inspireeritud Eesti igipõlisest suitsusaunast, mis tänaseks on kantud ka UNESCO vaimse pärandi nimekirja. Suitsusaunale on iseloomulik pikk ja pehme leil.
Enam pole tarvis leili kannatada silmad kinni ja hambad ristis põletuse eest kõrvu kattes. Saunumi ainulaadne tehnoloogia ühtlustab kuuma ja külma õhuvoolu ning pakub seeläbi nauditavamat ning tervislikumat saunaelamust. Nüüd saab saunas korralikult higistada ilma, et kuumus hinge kinni võtaks.

Kuidas Saunum sellise lahenduseni jõudis?

Pärast mitmeid katsetusi jäi vastuseta ainult üks küsimus – kuidas vabaneda kuuma ja külma õhu kihistumisest? Nii leiutati lahendus, mis loob pehmema saunakliima tekitades õhuringlusega soojuskihtide segunemise. Ühtlane temperatuur soodustab aktiivset ja tervislikku higistamist ning on tervislikum liigestele ja vereringele. Seadet täiendati veel Himaalaja soolakristallidega, mis mõjuvad hästi nii nahale kui hingamisteedele.

Arenduse käigus tehti koostöös Tallinna Tehnikaülikooliga ka teaduslik uuring tuvastamaks, millised tegurid mõjutavad õhu jaotust saunas kõige rohkem. Uuringu peamine eesmärk oli arendada uus projekteerimismeetod, mis aitaks leiliruume paremini kavandada. Lisaks sooviti murda levinud müüte moodsate elektrisaunade ja traditsiooniliste puusaunade kohta.

Uuringu tulemused näitasid, et:
Eestlane on uhke oma sauna üle – enda sauna peetakse ikka kõige paremaks, sõltumata sauna tegelikust ehituskvaliteedist.
Hea sauna kütmine on aeganõudev – selleks, et soe õhk tasakaalustatult jaguneks peab sauna mitu tundi kütma.
Enamik leiliruumidest on valesti ehitatud – enamikel saunadest on ventilatsiooniava ainult laes, mistõttu kogunebki kuum aur ainult lae alla ning ei teki õhuringlust.
Kõrge CO2 tase on levinud probleem – enamikes saunades on CO2 soovitatust palju suurem (üle 2000 ühiku), mis põhjustab väsimust ja kiirendab pulssi. Sellises keskkonnas võib tekkida stressitunne, sest süda kulutab suurema osa organismis leiduvast hapnikust aju jahutamisele.

Saunumi seade tõstab leiliruumi niiskustaset samas ühtlustades temperatuuri õhukihtides. Justnimelt temperatuuride kihistumine on peamine probleem kaasaegsetes saunades, kus temperatuur kõigub 30-40 kraadi põrandal kuni 90-120 kraadi lae all. Selline õhutemperatuuride erinevus pole aga meeldiv ega ka kasulik liigestele ja vereringele. Saunumi terviklahendus pakub ühtlasema temperatuuriga keskkonda, milles keha hakkab ka kiiremini higistama.

Lisaks ühtlasemale temperatuurile rikastab Saunumi patenteeritud tehnoloogia leiliruumi õhku soolaioonidega, mis puhastavad õhku, vähendavad füüsilisi vaevusi, tervendavad nahka ja parandavad und.

Saunumi patenteeritud tehnoloogia ühtlustab leiliruumi kuumad ja külmad õhukihid ning keskmisest niiskem saun avab kiiremini nahapoorid. Nii kiireneb ainevahetus ja intensiivistub higistamisprotsess.

Lõõgastava ja tervislikuma saunaelamuse jaoks on arendatud välja:

SaunakliimaseadmedSaunum Base S, Saunum Base ja Saunum Base Short

Elektrikerised koos saunakliimaseadmega – Saunum Primary Set, Saunum Premium Set ja Saunum Professional Set.

Allikas: www.saunum.com

Saunumi saunakliimaseadmed