Shopping Cart

No products in the cart.

Juhtpuldi valik elektrikeristele


Juhtpuldi valik elektrikeristele - Saunale.ee

Enamik elektrikeriseid töötab juhtpuldi abil. Selles postituses räägime lähemalt HUUMi saunajuhtimispultide mudelitest, et saaksid otsustada, milline neist sinu sauna kõige paremini sobib.

Meie tootevalikust leiad neli erinevat juhtpulti:

Põhifunktsioonid ja disain on kõigil kolmel puldil samad. Peamine erinevus nende vahel on see, et UKU Local on loodud ainult kohapeal kasutamiseks, samas kui UKU Wi-Fit ja UKU GSMi saab juhtida ka HUUMi mobiilirakenduse kaudu (Android, iOS).

Järgnevalt kirjutame, mida need juhtpuldid suudavad ja millistesse saunadesse igaüks neist sobib.

UKU juhtpultide põhiomadused

Vaatame kõigepealt, mida neil kolmel juhtpuldil ühist on.

Kõik kolm pulti sobivad mistahes tootja elektrikeristele, mis töötavad juhtpuldi abil, on varustatud temperatuuri reguleerimise funktsiooniga ja mille võimsus ei ole suurem kui 18 kW.

Puldid võimaldavad valida soovitud temperatuuri vahemikus 40–110 °C.

Kütteajaks saab valida 3, 8 või 12 tundi.

Taimerifunktsiooni abil saab valida kütmise algusaja. Näiteks kui soovid, et töölt koju jõudes oleks saun kuum, saad taimeri hommikul enne kodust lahkumist tööle panna. Nii on kuum saun sind soovitud ajal kodus ootamas.

UKU sarja juhtpuldid saab ühendada ka sauna valgusti, ventilatsiooni ja aurutiga, mis võimaldab kõiki seadmeid samast puldist juhtida.

Lisaks on puldid ohutuse tagamiseks varustatud ülekuumenemiskaitse, ukseanduri ja lapselukuga. Kui temperatuur saunas liiga kõrgeks tõuseb, lülitab ülekuumenemiskaitse kerise välja. See rakendub umbes 140 °C juures. Ukseandur omakorda takistab kütte käivitamist, kui saunaruumi uks on avatud. Ning lapselukk ei lase väikestel lastel kerist käivitada.

Kõigil HUUMi saunajuhtimispultidel on kena ja lihtne disain ning neid on lihtne kasutada. Ühest nupust piisab kõigeks ja see annab puldile minimalistliku üldilme.

Olenemata eelistatud mudelist, saad valida ka oma maitsele vastava ja sauna sisekujundusega kõige paremini sobiva korpuse. UKU juhtpuldid on saadaval puidust või eri värvi plastist korpustega. Puitkorpused valmivad käsitööna termotöödeldud saarepuust. Plastkorpused on saadaval järgmistes värvides: must, valge, hall, sinine ja liivakarva.

 

Kohapealne juhtimine või mobiilirakendusega puldid

Kolme puldimudeli vahel valimisel on kõige tähtsam küsimus see, kas soovid oma sauna juhtida ainult seadmest või ka mobiilirakenduse kaudu.

Kui soovid juhtseadet ainult sauna juures kasutada, on õige valik UKU Local. Kui aga soovid tutvuda äpiga juhtimise võimalustega, loe lähemalt juhtpultide UKU Wi-Fi ja UKU GSM kohta.

Äpi kasutamine sauna kütmiseks aitab sul oma päeva paremini korraldada ja saunas lõõgastumiseks rohkem võimalusi leida. Piisab ainult paarist puudutusest sinu telefoniekraanil ja koju jõudes on saun alati kuum ja valmis.

UKU Wi-Fi ja UKU GSM erinevad teineteisest võrku ühendumise viisi poolest. Nende kahe juhtpuldi erinevusi selgitame allpool.

UKU Local – kohapealne saunajuhtimispult

Nagu eespool juba mainitud, on UKU Local suurepärane valik, kui eelistate sauna juhtida seinale paigaldatud seadmest. Sellel on olemas kõik samad funktsioonid mis pultidel UKU Wi-Fi ja UKU GSM, ainult äpi kaudu juhtimise tugi puudub.

UKU Wi-Fi – mobiilirakendusega saunajuhtimispult

UKU Wi-Fit saab kasutada nagu tavalist seinapealset sauna juhtpulti. Lisaks aga on võimalik see ühendada oma telefoni paigaldatud HUUMi äpiga, et sauna eemalt juhtida.

Et juhtpult saaks rakendusega suhelda, tuleb juhtseade ühendada Wi-Fi-võrguga. Seetõttu sobib see seade kohtadesse, kus Wi-Fi-võrk on juba olemas, näiteks koju, majutusettevõttesse, kontorisse jne.

UKU Wi-Fi on Wi-Fi-põhiste saunajuhtimispultide hulgas ainulaadne kahel põhjusel.

Esiteks ei pea rakenduse kasutamiseks telefoni ühendama sama Wi-Fi-võrguga, millega saun. See tähendab, et saad sauna kütte panna, kus iganes sa ka parasjagu ei viibi.

Teine oluline eelis on see, et pulti pole tarvis kaablite ega millegi muu abil Wi-Fi ruuteriga ühendada. See ühendub võrguga samamoodi nagu sinu telefon või arvuti. Sina ei pea selleks tegema muud, kui valima õige võrgu ja sisestama parooli.

UKU GSM – mobiilirakendusega saunajuhtimispult

Nii nagu UKU Wi-Fi, võimaldab ka UKU GSM sauna juhtida puldist või HUUMi mobiilirakenduse kaudu.

UKU GSMi eelis on, et see ei vaja rakendusega ühenduse loomiseks Wi-Fit. Selle asemel on see varustatud SIM-kaardiga ja kasutab mobiilset andmesidet. See tähendab, et saad pulti kasutada kõikjal mobiilse andmeside levialas.

UKU GSM on hea lahendus, kui sinu saun asub kohas, kus Wi-Fi-ühendus puudub. See sobib näiteks suvilatesse, majast eemal asuvatesse saunadesse ja teisaldatavatesse saunadesse.

Kuna UKU GSM töötab mobiilse andmesidega, kaasnevad rakenduse kasutamisega siiski väikesed lisakulud. HUUMi rakenduse kasutamine UKU GSMiga on esimesel aastal tasuta ning pärast seda maksab 29 eurot aastas. Aastane tasu sisaldab mobiilirakenduse funktsioone, mobiilset andmesidet, turvalist serverit, piiramatul hulgal rakenduse kasutajate loomise võimalust, rakendust ning juhtpuldi tarkvaravärskendusi. Pulti saab alati kasutada ka ilma mobiilirakenduseta.

Kokkuvõtteks

Kõnealuse kolme saunajuhtimispuldi valik sõltub sellest, kas soovid sauna kütmist juhtida ainult puldist või ka asukohast sõltumatult HUUMi mobiilirakenduse abil.

Vali UKU Local, kui sulle piisab seinale paigaldatud puldist ja sauna distantsilt kütmine ei ole sinu jaoks oluline.

Kui soovid aga sauna juhtimiseks kasutada mobiilirakendust, vali UKU Wi-Fi või UKU GSM. UKU Wi-Fi sobib hästi saunadele, mis asuvad Wi-Fi levialas. UKU GSM töötab ka siis, kui saunas pole Wi-Fi-ühendust. Selle jaoks on vaja vaid mobiilse andmeside levi.


Allikas: www.huum.ee

Juhtpuldi paigaldusvideo

Juhtpuldid